Rustavi Entegre Katı Atık Yönetim Projesi

GÖKŞİN İNŞAAT PROJELER

Rustavi Entegre Katı Atık Yönetim Projesi


İŞVEREN : Rustavi Belediyesi / Gürcistan
PROJE ADI : Rustavi Entegre Katı Atık Yönetim Projesi
BAŞLAMA TARİHİ : 21/12/2010
BİTİŞ TARİHİ : 19/04/2012
MÜŞAVİR : IC Consulenten
FİNANSÖR KURUM : Avrupa Kalkınma ve Yatırım Bankası ( EBRD )

 

PROJE AÇIKLAMASI

EBRD tarafından kredilendirilen ve SIDA ile BP tarafından verilen hibe ile bütçesi oluşturulan proje Gürcistan devletinin bu alandaki öncü projesidir. Proje kapsamında Rustavi ve Gardabani bölgesinden toplanan evsel nitelikli katı atıkların toplanmasından sonra ayrıştırılması ve geri dönüştürülebilir malzemelerin hammadde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır.

Proje içeriğinde tesise su ve elektrik getirilmesi, kantar ve binası, yönetim binası, personel binası, atölye binası, ayrıştırma/balyalama binası, paket arıtma tesisi ve depolama alanı yer almaktadır. Ayrıca 300.000 m³ kazı dolgu imalatı, 12.000 m² beton ve çakıl yol imalatı, 2.500 m alt yapı imalatı, 2.000 m elektro füzyon, Hdpe borulama,   12.000 m² jeomembran, 30.000 m² jeotekstil, süzüntü suyu gözlem ve uyarı sistemleri, 120 ton çelik yapı imalatı ve saha aydınlatma imalatları yer almaktadır.

75.000 m² toplam tahsisli alanda 80.000 m³ depolama hacmine sahip 1.lot, sızıntı suyu toplama, izleme ve geri devir sistemi,  çakıl ve kil stok alanları, tesis yolları, açık kanalları, çevre seddeleri, yeşillendirilmiş alanlar ve dikilmiş ağaç kuşağı ile işletmeye hazır durumdadır.

GÖKŞİN © 2017 Tüm Hakları Saklıdır Web Tasarımı : Alivre