Düzce İli Katı Atık Bertaraf Tesisi 1.Etap İnşaatı ve Transfer İstasyonu Yapım İşi

GÖKŞİN İNŞAAT PROJELER

Düzce İli Katı Atık Bertaraf Tesisi 1.Etap İnşaatı ve Transfer İstasyonu Yapım İşi


İŞVEREN : Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Birliği
PROJE ADI : Düzce İli Katı Atık Bertaraf Tesisi 1.Etap İnşaatı ve Transfer İstasyonu Yapım İşi
BAŞLAMA TARİHİ : 06.09.2013
BİTİŞ TARİHİ : 25.11.2014
MÜŞAVİR : Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü
FİNANSÖR KURUM : Düzce Belediyesi - İller Bankası

 

PROJE AÇIKLAMASI

06.09.2013 tarihinde başlayan, GÖKŞİN olarak üstlenmiş olduğumuz "Düzce İli Katı Atık Bertaraf Tesisi 1.Etap inşaatı ve Transfer İstasyonu Yapım işi"   25.11.2014 tarihinde tamamlanarak, geçici kabulü yapılmıştır. Çevre Bakanlığı Hibesi ve İller Bankasının Kredi finansmanı ile Düzce ili Belediyeleri Katı Atık Birliği tarafından ihale edilmiştir. Tesis Düzce Merkez ve 11 ilçesine hizmet verecektir.

Tesis Düzce İli Hecinler Mevkiinde 309.000 m²’lik alana 2 etap halinde 1.150.000 m³ lük kapasiteli çöp depolama sahası yapılmıştır. 1.Etap kapsamında yapılan çöp depolama sahası Düzce’nin 10 yıllık çöp depolama ihtiyacını karşılayacaktır. İş kapsamında ayrıca Akçakoca ilçesine 1 adet transfer istasyonu da inşa edilmiştir.

Proje kapsamında depolama sahası kazı-dolgusu, taban ve şev izolasyon çalışmaları, sızıntı suyu toplama havuzu, kantar, kantar binası, tekerlek yıkama ünitesi, idari binalar, çevre aydınlatma sistemi ve su deposu gibi yardımcı tesisler inşa edilmiş olup, depolama sahasının doğal afetlerden korunması amacı ile de yaklaşık 1 km uzunluğunda kuru dere yatağı ıslah edilmiştir.

GÖKŞİN © 2017 Tüm Hakları Saklıdır Web Tasarımı : Alivre